27 Ocak 2012

Ne kısa tutmuşlar tatili...


Ne çabuk geldik sömestirin ortasına.
Hepi topu 2 hafta ama başlarken hep bir sürü hayal kurarım şunu yapim şunu da.Ama bir bakarım tatil başlamış bitmiş bile :) Etaminden bir tablo yapmak bir de bitiremediğim etaminden örtüyü işlemekti niyetim ama daha gidip eksik ipleri almaya vakit bulamadım annemin gününden,kuzenimin bizi heyecanlandıran nişanından ve tabii ömerin ve muratın nazından.
Gerçi bol bol alışverişe vakit buldum :) Ama biter mi eksik o kadar alırsın yine de giyecek bir şey bulamazsın o hesap.
Mesela kar-kış için bir bot alayım dedim alışverişe çıktım dönüşte elimde iki elbise bir etek ,bir de bluz.Ama bot alınmamış,eksik bitmez bu zihniyetle :)
Bu bir hafta boşa gitti,ama önümüzdeki hafta öncelik iplerim de olacak...
Hobi blogumda boş kalmayacak...
....
Ömerin bu tatilini elimden geldiğince -ve annem murata bakmaya kabul ettikçe diyeyim- doldurmaya çalışıyorum.Önce çizmeli kediye ,sonra happy feet 2 ye gittik.Özellikle çizmeli kedi de çok eğlendik...
Happy feet daha çok çocuk filmi formatında kalmış bir animasyon ,gidecekler fazla beklenti içinde olmasın :)
Şimdi dışarıda felaket bir tipi var.Sanırım önümüzeki hafta tüm aktivitelerimiz evde olacak :)))

21 Ocak 2012

Bi bakaymısınız...

Karne telaşı ,notlar ,yazılılar,arada hastalıklar bitmeyen sümükler, ömerin bizi korkutan kusmaları vs ile geçen bir süreçte yazamadım.Biraz vakitsizlik ,biraz isteksizlik, çokça instagram ın cazibesi yazmaktan alıkoydu beni- orada paylaşıyorum fotoğraflarla istediklerimi -...Öyle geçti gitti günler ve çok şükür hastalıklarda geride kaldı.Uzun ve keyifli olacağını düşündüğüm sömestire de girdik :)

Neler yaptık arada...

Güzel ,keyifli, dostlarla dolu evimizde bir yeni yıl heyecanı yaşadık,yoruldum ama güzeldi...Çok güldüm çoook.2012 gülerek geçer umarım ...


Oğlanlar bildiğiniz gibi hareketli ,yorucu ama her gün iyi ki yaptım sizi dedirtecek kadar sevimli...


Bu arada pelinin davetlisi olarak , Eks mutfak akademisinde beraber güle oynaya ,sohbet ederek ve sonun da menümüzü afiyetle yediğimiz kış menüsü oluşturduk ve mutlu ahçı sertifikamı aldım :)


Hem yap, hem sohbet et, hem de ye ...Eeee daha ne ister insan :)


Bugün itibariyle tatile de girdik ,güzel başlasın her şey diye sabah kalktım pankekimi de yaptım...Mmmm çok güzeldi :)


Bu fotoda nokta olsun bu posta,ömerin esra teyze çalışması ...

3 Ocak 2012


Hastalıklar birbiri ardına geldi evimizde.Önce eşim 39 derece ateşle ,bütün gece serum alıp ancak toparlanabildiği ağır bir tonsillit geçirdi,sonra da oğluşlar bronşit oldu.
Ömer rahat ve kolay geçirdiyse de murat için pek de durum parlak değildi,nebüller ,pulmicort ve antibiyotiklerle ancak bir parça toparlandı.
Küçük çocuğun oldu mu ,hastalıklar bitmiyor.
Buraya da haliyle hastalık yazar oldum sürekli.

Ömerin bir kreşe gitmicem artık ,dönemi geldi geçti bu arada.Okuluna gittim öğretmenle konuştum,çocuk gelişim uzmanı ile konuştum sonra hep beraber konustuk.Çözümleme yoluna gittik.
Önce öğretmen düzgün çizgi çizemiyorum diye kızdı bana ondan gitmicem işte dedi.Öğretmenle konuştum,çizmek istemiyorsa yada düzgün olmuyorsa,zorlamayın bizim 7 yaşında öğrendiğimiz bir şeyi 4 yaşında öğrenmek zorunda değil dedim.Okuldan soğumasından sa çizgiyi sonra öğreniversin istedim.
Çocuk gelişimci ile görüştüm,ömerle onun dilinde konuştu.Sorun ne dedi,öğrenmeye çalıştı.Öğretmenle konuştu.
Nitekim halloldu dedim ki,ertesi gün yine gitmek istemedi.
Ben de göndermedim,o dönemde bronşitte olunca okula bir süre gidemedi ve geçtiğimiz pazar anne ben hep evdeyim çok sıkılıyorum diye okula gitmek istedi.
Bu durum da böylece kendiliğinden halloldu.Okulu özleyince ertesi sabah kendi sabah erkenden giyindi ve babasıyla okulun yolunu tuttu...
Ömerin bu kreşle sorunu bir ara çok canımı sıktı ama şimdi mutlu mutlu gidiyor ya benden keyiflisi yok :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...