24 Haziran 2011

Güneş güzel ama ...

Yaz geldi malumunuz.Güneş kremi de alma zamanı geldi çattı,önümüz tatil.
Geçende internette gezerken buradaki yazıya rastladım.Hemen paylaşmak istedim.
Güneş kremlerinde şu sürekli reklamının yapıldığı " cilt tarafından hemen emiliyor ve kesinlikle kalıntı bırakmıyor " denilen tarz da kremlerin aslında kimyasal olduklarının asıl sağlıklı olanın
yüzeyde kalan, cildin emmediği tabiri caizse eski tarz bir güneş kreminin olduğunu öğrendim.Bizde ne seviniyorduk ohhh güneş kremini sürdük hiç yağ kalıntısı yok cildimizde, hemen emdi diye :)
İşte bu yeni güneş kremleri nanoteknoloji ürünüymüş.
Yazıda da belirtildiği gibi kız çocuklarda özellikle risk daha fazla.
Ben de bu mineralli denilen ,fiziksel bir koruyucu olan güneş kremlerini araştırdım bugün musteladan aldım oğluşlara.Özellikle de birkaç eczanede araştırdım mineralli olanı.
Güneşin kremi alırken de ,kullanırken de dikkatli olmak lazım ,sonra yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım.Balkonumda her sabah kahvaltı hazırlarken içimi açan çiçeklerim.Fotoğrafsız olmaz dimi ama :)

8 yorum:

pelince.com dedi ki...

Esincim bende sebamed kullanıyorum ama bu kadar ayrıntıyı bilmiyordum.. elimdeki yarılanmış durumda,eczaneye uğrarsam mutlaka soracağım.

Çiçeklerde ne kadar güzelmiş,içim açıldı..

Deli Anne dedi ki...

artık eimizi attığımız herşeyde ne sakatlık var diyruz.. ne diyeyim.. teknoloji burnumuzdan geliyor bu ara.. amaaaaa fotoğraflar harika Esin'im.. iyi ki varlar:)

içimizdeki karnaval dedi ki...

Her şeye bir hile karışmış.Para nasıl tapılası bir şeyse onun için herşey yapılıyor...Bebek ürünlerind e bile sağlıksız bir çok marka var...
Güvenebileceğimiz neler kaldı acaba ?
zaman herşeyi kötüye mi götürüyor acaba ? Bilemiyorum artık...

Taze Anne dedi ki...

Ciceklerin ccookk guzel, bende ekmek istiyorum tohum olarak mi aliyorsun? Once sorudan basladim, kreme gelince, ben hic kullanmadim, aslinda saglikli diye durdum, masallah oyle bir deri tabakam varki yanik filan olmuyor. Ama yuz lazeri yaptirinca kullaniyordum, dermatologun onerdigini al, ben oyle yapmistim.

Küçük Mucizem dedi ki...

ben bu sene krem falan kullanmayı düşünmüyorum galiba. şaştım kaldım.

resimli günlük dedi ki...

Bahsettiğin iyi oldu Esinciğim,ben de alacaktım bu günlerde,dikkat ederim artık dediklerine.
özlem

Esin dedi ki...

Pelin ben de her sabah bakıyorum mutlu oluyorum :)

Münine,teknoloji geliştikçe hayatımız kolaylaşıyor evet ama bir yandan çok şeyler alıp götürüyor bizden...Hayır olsun...

İlknur sorma,neye güvense bilemiyor insan iyice araştırmak lazım.

Esin dedi ki...

Gül,sardunyaları fide olarak almıştım zaten o kadar kolay büyüyen bir çiçek ki :) bazen bir dal kopuyor toprağa saplıyorsun o haliyle o da büyüyor,arsız ve zahmetsiz bir çiçek :)
Lilyumun ise soğanını ekmiştim,martta...
Esmerleri güneş pek de rahatsız etmiyor,bende pek öyle etkilenmem ama uzun vadede etkilerini bilemiyrouz işte.Ama bebişlerde olumsuz etkilerinin bizden daha fazla olacağı kesin.Hele de beyaz tenli olunca.

Küçük mucizem,kullanmasakda olmuyor sen mineralli olandan bul bence.


Özlem,senin oğluşta çok beyaz tenli daha hassas dikkat etmek lazım...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...