10 Aralık 2010

Bir izmir yaptık ama nasıl gittik geldik bir de bana sorun...


Hem iş hem de özel bir sebeple izmire gittik geldik ama 4 aylık bir bebe ile ne zormuş araba ile uzun yola çıkmak hele gece olunca...
Giderken sabah erken çıktık,anne hazırlamıştı börekleri, kekleri bilumum tüketilebilecek mamaları.Yol boyunca sürekli açık büfe tıkındık durduk :)


Gün ışığında güle oynaya ,kafamıza esen her yerde dura dura ,9 saatlik izmir yolunu biz yaptık 11 saat :)


Sevgili işini halletti .Halletmemiz gereken diğer işi yaptık.
Sevgilinin çocukluğunun geçtiği evi ziyaret edip çıktık yola ama bizim yola çıkışımız akşam üstü 5 buldu,yani tam hava karardığı zaman.
Sevgili bir an önce eve varmak için bastı gaza,biz 11 saatte gittiğimiz yolu döndük 7 saatte...
Tabii araba karanlık olunca, fazla da mola vermeyince murat çok bunaldı yolculuktan.Arabayı durdurup ufak molalarda ,dışarı çıktığımızda murat gayet süt limanken ,arabaya bindiğimiz ve motor çalıştığı anda başlıyordu huysuzluğa.
Eşim ön taraftaki lambayı iptal edip ,arkadaki lambayı yaktığında bir nebze rahatlasa da lati-lokum , huysuzluğu bizi çok yordu.
Baktım olmuyor emzik yerine beni kullanmasına izin verdim,oto koltuğundan kaldırmak çok tehlikeli olsa da göze aldım artık.
Saatlerce emzirdim desem hiç de abartmış olmam.
Nihayet saat gece 10 gibi uyudu ,bende rahat bir nefes aldım.Sonrasını bende hatırlamıyorum zaten gözümü açtığımda koşuyolundaydık.
Çok zordu çook yolculuk.
Karar verdim ,yaza tatile gittiğimizde kesinlikle arada bir yerlerde konaklayıp 5 saatten fazla uzun yola çıkarmayacağım muratı,dayanamıyor lokumum.
Ömerse kocaman olmuş daha da hissettim şehirler arası yolculukta,uyudu,bizimle sohbet etti,arabalı vapurda gezdi.

İzmir yolculuğunun keyfini en çok o çıkardı...

3 yorum:

Deli Anne dedi ki...

Bizde 2 ay kadar önce sözümona 4 saatlik yola çıktık, kaldık perpeişan.. akşamdır çocuklar uyur dedik ama ne mümkün.. bebek çıldırdı.. otobanda ineriz, hava alsın diye salalrız daha neler..

Esin dedi ki...

Deli anne ,tecrübe oldu işte bize...Yola çıkma kır dizini ,otur diyor bebekler :)

Taze Anne dedi ki...

Bizde boyle uzun bir yola cikmistik Cihan daha 20 gunluktu, araba calistigi anda uyukluyordu durdugu anda agliyordu. Kirmizi isik fobisi edindik :) Hala araba etkisi uzerinde neredeyse 4 aylik olacak. Cocuklarla yol cok zor gercekten.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...